Kuracja Lemon Detox Diet

Lemon Detox Diet była swojego czasu bardzo popularna. Mówiło się, że Beyonce ją stosuje, a jak wszyscy wiemy Beyonce jest wyznacznikiem, co dobre a co złe xD* Lemon Detox Diet jest niemalże głodówką – przyjmujemy tylko płyny i około 600-800 kcal na dzień – więc pomaga na więcej niż pozbycie się tłuszczyku. Zmniejsza żołądek, chęć na słodycze i fast foody, odmładza i… pomaga odnaleźć Zen.Należę do osób, które uważają, że głodówki fantastycznie wpływają na ciało i umysł. Naukowcy** od wielu lat dopatrują się długowieczności w niedojadaniu. Podobno człowiek powinien jeść tak, żeby najadać się tylko w 80%. Jak dla mnie to lekka przesada, bo lubię żarełko i co to za życie, jeśli nie można się nawcinać?!  Głodówka jednak – nawet taka z kaloriami – jest według mnie bardzo dobrym pomysłem, co by schudnąć i zachować świeżość (yo dla wszystkich produktów spożywczych out there!).

Zatem do rzeczy! Jak to wygląda w praktyce? Lemon Detox Diet wyewoluowała z kuracji Neera, czyli pseudo głodówki, w której posiłki zastępujemy napojem z syropu Neera, cytryny i pieprzu cayenne. Tutaj jest niemalże tak samo, ale jest to wersja tańsza i bardziej powszechna. Syrop Neera jest zastąpiony syropem klonowym, który również ma wiele odżywczych składników i całkiem sporo kalorii (wypada zainwestować w ten klasy B lub C).

Kuracja trwa od 1 do 10 dni. 1 do 3 dni, to delikatne oczyszczenie organizmu z toksyn, przeczyszczenie jelit. Nie gwarantuje żadnego spadku wagi, ale na pewno jest dobrym podkładem do jej zrzucenia. Od 5 do 7 dni to już porządne oczyszczenie, a otyli ludzie mogą zgubić i pięć kilo. Ostatnia wersja, czyli pełna kuracja, dziesięciodniowa, to już droga do zen. Można zgubić od czterech do siedmiu kilo, w zależności od naszej wagi wyjściowej, a w gratisie ciało i umysł się odmładzają. Myśli są bardziej przejrzyste, skóra sprężysta, cera bardziej promienna (a jeśli ktoś ma problem z trądzikiem jak ja, to zauważy znaczną poprawę).

(za dziesięć dni zastąpię to zdjęcie swoim ;D)

 

Kuracja

Dziennie 1,5 litra do 2 litrów napoju. Można pić również wodę, zieloną herbatę, herbatki przeczyszczające i wodę z siarczanem magnezu z rana. Nie wolno jednak przesadzić z ilością płynów, bo będzie śmierć, a do tego nie dążymy!

Jedna porcja napoju:

 250 ml wody + 2 łyżki syropu klonowego + 2 łyżki soku z cytryny + szczypta pieprzu cayenne.

Jeśli ktoś czuję się bardzo głodny, można zwiększyć ilość syropu klonowego – to o wiele lepsza opcja niż rzucenie się na żarcie i zaprzepaszczenie dotychczasowych dokonań! Podczas kuracji nie wolno się przemęczać, co oznacza brak obciążających aktywności fizycznych. Jeśli ktoś ma pracę na nogach, to polecam wziąć krótki urlop, bo może być bardzo ciężko. Na każdej diecie przydaje się silna wola, a tutaj już szczególnie. Kolejny gratis: ćwiczenie charakteru!

Rzecz jasna na Lemon Detox Diet nie można przejść tak o, po kolejnym dniu z colą, tłustym żarciem i słodyczami. Na kilka dni przed należy rzucić mięso, alkohol i kawę, a dwa dni przed najlepiej jest spożywać już tylko warzywa, zupy i rzeczy lekkostrawne.***

Za dziesięć dni napisze podsumowania swojej “przygody” xD Mam nadzieję, że dożyję!

Cheers! Maddie ;* 

 

*Beyonce jest nawet spoko, ale jej kultu nie kumam

**Tak wiem! Naukowcy z Uniwersytetu Harvardu w Massachusetts odkryli, że wspominanie, że naukowcy coś udowodnili lub badają, znacznie wpływa na merytorykę artykułu xD

***Btw, z wykształcenia jestem dziennikarką, nie dietetykiem. Wszystkie te informacje to zbiór doświadczeń i przefiltrowanych informacji z neta.

 

 

:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *