MUZEUM PROSTYTUCJI

RED LIGHT SECRETS – MUSEUM OF PROSTITUTION

Czujecie się dziś w nastroju do niegrzecznej zabawy? W takim razie czas na wycieczkę do Muzeum Prostytucji! To tutaj, w kamienicy, w której niegdyś mieścił się XVII-wieczny burdel, możemy poznać najstarszy zawód świata od podszewki.


Bilet w muzeum kosztuje 10 euro, ale kupiony na oficjalnej stronie, już 8€. Niech żyje Internet! Na powitanie oglądamy krótki film. Po tym wstępie jesteśmy puszczeni samopas w las rekwizytów: pejczy, huśtawek, klatek, bielizny, kajdanek i wielu innych rzeczy, których ludzie używają, żeby zadawać sobie przyjemność.


I teraz najlepsza część!

Samo muzeum znajduje się w sercu Red Light District i mamy możliwość, w celach edukacyjnych oczywiście, zasiąść na wygodnym krzesełku i wcielić się w rolę prostytutki! Cześć, przechodnie!

(Jeśli zastanawiacie się, dlaczego wyglądam jak bezdomny z zezem, to powiem Wam w zaufaniu, że zawsze wyglądam jak bezdomny. Ale nie zawsze z zezem.)

Tak czy siak, udawanie bezdomnej prostytutki z zezem sprawiło mi niezłą frajdę. Okienko to zdecydowanie najjaśniejszy punkt muzeum, po którym przechodzimy dalej do typowych pokoi, które się za tymi okienkami “kryją”. Czeka na nas też kilka quizów, statystyk i ciekawostek.

Oprócz sexy faktów, dowiadujemy się też brutalnej prawdy. Żyłam w przekonaniu, że legalizacja prostytucji minimalizuje zagrożenie, ale nie do końca jest to prawda. Zwyrodnialców na tym świecie nie brak i co roku dochodzi średnio do czterech morderstw. Niestety w dalszym ciągu jest to bardzo niebezpieczna profesja.

↓W muzeum można pooglądać sporo zdjęć jak to wygląda od kuchni↓ 😉

↓Trochę faktów o znanych ludziach i ich zamiłowaniu do prostytucji↓ 😉

Czas na obejrzenie wszystkiego to jakieś 35-40minut.
Dokładny adres: Oudezijds Achterburgwal 60, 1012 DP Amsterdam.
Godziny otwarcia, codziennie od 11:00 do 00:00.

Zdecydowanie warto się tam wybrać i przełamać rutynę natychmiastowego alkoholizowania się w barze.

Najpierw muzeum, a później bar!

Charlie ♥

:

2 Comments

  1. Maj 7, 2017 / 11:08 pm

    whoah this weblog is fantastic i love reading your posts. Keep up the great paintings! You already know, lots of individuals are searching around for this information, you can help them greatly.
    katherineSr

  2. Czerwiec 2, 2017 / 11:19 pm

    Many thanks for the information.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *