If you have GHOSTS

Spirit

GHOST
Tilburg, Holandia 01.03.2016
013 Poppodium

Tym zespołem zauroczyłam się w Poznaniu na stadionie Inea, 24 czerwca 2014 roku. Grali wówczas przed Slayer’em, a główną gwiazdą miało być Iron Maiden. Słyszałam już co nieco o Ghost, ale jak zwykle oceniłam po wyglądzie, gdy wyszli na scenę: szykowałam się więc na średnio ciekawe, satanistyczne jatko-naparzanki, a okazało się, że był to najlepszy koncert tego dnia (bo ile można oglądać Slayera i Iron Maiden?). Od tamtego momentu darzę ich sympatią (którą to przekazałam również Maddie) i ta sympatia zaprowadziła mnie pierwszego marca do Tillburga.

From the Pinnacle to the Pit
GhulehZespół wprowadził mroczny klimat już przed samym występem, puszczając nam Psalm 51 skomponowany przez jakiegoś Włocha Gregorio Allegri z XVI wieku. O ile psalm był klimatyczny to przy następnym kawałku chciałam wybiec płacząc (brrrr wielkie dzięki Jocelyn Pook). Sam koncert zespół rozpoczął kawałkiem “Spirit”, a nam ukazał się Papa Emeritus III w mojej ulubionej odsłonie z mitrą i całym tym szykownym papieskim wdziankiem.

Devil Church

He Is

Oczywiście nie mogło się obyć bez zakonnic. I owszem – pierwsze rzędy przyjęły sakrament eucharystii. Było również okadzanie trybularzem i liczne rozmowy z publicznością (nie wszystkie kościelne, chociaż ktoś tam jakieś grzechy chyba komuś odpuszczał). Pod tą całą otoczką jednak, Ghost to przede wszystkim naprawdę świetni muzycy. Wiedzą, co robią, gdy wchodzą na scenę, widowisko było dopracowane w najmniejszym szczególe. Zespół jedyny w swoim rodzaju. Wciąż świeży i intrygujący (i miejmy nadzieję, że tak pozostanie!) w tym nudnym XXI wieku.

Polecam, Charlie Black! /m/

SETLISTA
*Miserere mei, Deus-Gregorio Allegri
*Masked Ball-Jocelyn Pook

1.Spirit
2.From the Pinnacle to the Pit
3.Stand by Him
4.Con Clavi Con Dio
5.Per Aspera ad Inferi
6.Body and Blood
7.Devil Church
8.Cirice
9.Year Zero
10.He Is
11.Absolution
12.Mummy Dust
13.If You Have Ghosts(Roky Erickson cover) (Acoustic)
14.Ghuleh/Zombie Queen
15.Ritual
16.Monstrance Clock

WOW własnoręcznie nagrany filmik! XD

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *